
In een samenwerking met componist en pianist Max Richter heeft Comme des Garçons Parfums een nieuwe geur ontwikkeld, waarbij herinnering een centrale rol speelt. De parfum heeft de naam Max Richter 01 Eau de Toilette by Comme des Garçons Parfums gekregen.
Voor het maken van de parfum én de verpakking ervan zijn er gesprekken geweest tussen Max Richter, zijn creatief partner Yulia Mahr en Adrian Joffe, president van Comme des Garçons Parfums. Zo is er voor de verpakking gekozen voor een kunstwerk van Mahr uit de serie The Church Of Our Becoming. De fles en het design van de verpakking zijn gedaan door Zak Kyes. Creative director Christian Astuguevieill en parfumeur Guillaume Flavigny hebben het daadwerkelijke parfum gemaakt. De lancering is bij Dover Street Market Paris, waar ook een expositie met werk van Yulia Mahr te zien zal zijn.
Yulia Mahr: Ik ben zo blij dat mijn serie naast dit prachtige parfum en in de bijzondere binnenplaats van Dover Street Market in Parijs mag staan. De wereld die ik zie is prachtig in zijn diversiteit, in zijn complexiteit, en de wereld die ik zie is er sterker door. De wereld die ik zie is in wording.
Bij het maken van de parfum Max Richter 01 is er gebruik gemaakt van geuren die een belangrijke rol spelen in het leven en de herinneringen van de componist: grafiet, vetiver, het cederhout van de zangbodem van een piano, vioolhars (strijkershars), transistor en magneetband. Een mooie combinatie aan klassieke en onconventionele geuren die zeer zeker een intrigerend parfum opleveren.
Max Richter: “Ik heb altijd al een parfum willen componeren, omdat geur en geluid voor mij zusters zijn. In beide media werk je door te vertrouwen op, of in contact te zijn met, de dingen die je nog niet kent, en dat vind ik echt spannend.”
Max Richter (1966) is een Brits-Duitse componist die bekend staat om zijn minimalistische en postklassieke werken, vaak met invloeden van ambient, elektronische muziek en barokmuziek. Oorspronkelijk opgeleid als klassiek pianist en componist, studeerde hij aan de Royal Academy of Music en later bij Luciano Berio in Florence. Zijn muziek wordt gekenmerkt door emotionele diepgang en repetitieve structuren en heeft een breed publiek bereikt. Het wordt vaak gebruikt in films, televisieseries en documentaires. Dit maakt hem tot één van de meest invloedrijke componisten van zijn generatie.
Enkele van zijn meest geprezen albums zijn The Blue Notebooks (2004), een reflectie op oorlog en vrede, en Sleep (2015), een acht uur durende compositie ontworpen om tijdens de slaap te beluisteren. Naast zijn solowerken heeft Richter samengewerkt met diverse artiesten en ensembles, en componeerde hij soundtracks voor films als Arrival, Waltz with Bashir en Mary Queen of Scots. Zijn vermogen om zowel klassieke tradities als moderne geluiden te omarmen, heeft hem een unieke positie in de hedendaagse muziekwereld gegeven.
Max Richter 01 Eau de Toilette by Comme des Garçons Parfums is nu te koop voor €130,- bij Dover Street Market Paris, Dover Street Parfums Market en Comme des Garçons Paris. Op korte termijn volgen andere filialen van Dover Street Market en Comme des Garçons evenals een kleine selectie andere winkels.






