
Joseph Walsh Studio heeft een mooie locatie gevonden voor het indrukwekkende kunstwerk Magnus Rinn. De sculptuur is geplaatst bij de historische Chion-in tempel in Kyoto, Japan
Het kunstwerk was eerst te zien in het Ierse paviljoen tijdens de wereldtentoonstelling Expo 2025 in Osaka. Nu verhuist het naar een van de belangrijkste boeddhistische plekken van Japan. In de prachtige tuinen van de Chion-in tempel begint een nieuw hoofdstuk voor dit werk. Tijdens de viering van het nieuwe jaar, waarbij de tempel veel bezoekers trekt, zullen duizenden mensen het kunstwerk van dichtbij kunnen bewonderen.
Bijzonder moment op televisie
De komst van het kunstwerk valt samen met een groot cultureel evenement. Elk jaar wordt de ceremonie van oudejaarsavond (Joya-no-Kane) overal in Japan op televisie uitgezonden. Omdat de opnames bij de Chion-in tempel worden gemaakt, komt de Magnus Rinn op de achtergrond in beeld. Miljoenen mensen zien zo dit Ierse ontwerp. Het laat zien hoe goed de kunst uit Ierland en de tradities van Japan bij elkaar passen.
Gesprek tussen twee culturen
De Magnus Rinn was het eerste grote kunstwerk voor buiten van ontwerper Joseph Walsh. Voor de tentoonstelling in Osaka werkte de studio samen met de Japanse tuinarchitect Hiroyuki Tsujii. Hij kent de tempel in Kyoto erg goed. Door deze samenwerking past het kunstwerk perfect in de Japanse omgeving.
De verhuizing naar de tempel in Kyoto versterkt de band tussen Ierland en Japan. Beide landen hebben veel respect voor oude ambachten en natuurlijke materialen. Ook de manier waarop we omgaan met de tijd en het landschap is in beide culturen erg belangrijk. In de tempel komt het kunstwerk pas echt tot zijn recht tussen de oude rituelen en het vakmanschap van de gebouwen.
Over het kunstwerk: Magnus Rinn
De Magnus Rinn is een enorme cirkel die uit twee verschillende delen bestaat. Joseph Walsh wilde hiermee laten zien hoe materialen met elkaar samenwerken. Het onderste deel is van brons. Hierin zie je de sporen van de maker. Je ziet de textuur en de afdrukken van de handen die het brons hebben gevormd.Het bovenste deel is van eikenhout. Dit hout is heel sterk en in een vrije vorm gebogen. Deze techniek is door de studio zelf ontwikkeld en voor het eerst op zo’n grote schaal gebruikt.
Beide delen zijn bedekt met een dun laagje goud. Dit goud verbergt het materiaal niet, maar laat juist de nerven van het hout en de ruwheid van het brons beter zien. De ronde vorm van het werk staat voor de cirkel van het leven en het voorbijgaan van de tijd.
Heilige locatie in Kyoto
De Chion-in tempel ligt in de wijk Higashiyama in Kyoto. Het is het hoofdkwartier van een belangrijke boeddhistische stroming. De tempel is beroemd om zijn enorme houten poort en de grote tempelklok. De ronde vorm van het kunstwerk past goed bij de boodschap van de tempel, die gaat over rust en een nieuw begin.
Over Joseph Walsh Studio
Joseph Walsh richtte zijn studio op in 1999. Hij werkt op een oude boerderij op het platteland van Ierland. Hier komen kunst, design en nieuwe technieken samen. Zijn team bestaat uit vakmensen uit de hele wereld. Samen proberen ze steeds de grenzen van materiaal, vooral hout, te verleggen. De studio is inmiddels een van de belangrijkste plekken in Europa voor hoogwaardig vakmanschap.
