Bouw van papier een klassieke PC of console

Een papieren replica van een klassieke Apple Macintosh computer met toetsenbord, muis en diskettestation
Foto’s: Rocky Bergen

Wat was jouw eerste (spel)computer? Of het allereerste model waar je wel eens op gespeeld of mee gewerkt hebt? De kans is groot dat kunstenaar/ontwerper Rocky Bergen er een papieren model van heeft gemaakt. Het mooie hiervan is dat je deze zelf thuis na kunt maken.

Als je de collectie bekijkt op de website van Rocky Bergen krijg je waarschijnlijk nostalgische gevoelens en herinneringen aan floppy’s, krakende modems, games op cassettebandjes en korrelige fantasiewerelden. Het mooie is namelijk dat de replica’s vol met geweldige details zitten. Denk bijvoorbeeld aan de Apple II met een scene uit Oregon Trail op het scherm.

Aan de slag

Je kunt natuurlijk het fantastische werk van Rocky Bergen bekijken op zijn site, maar je kunt ook zelf aan de slag. Met een printer, een goede kwaliteit papier, een schaar en lijm moet het lukken om zelf iets te bouwen. Erg leuk om te doen. En heb je niets met computers of consoles, dan is er ook een mooie replica van een boombox of ghettoblaster te vinden in het aanbod.

Papieren replica van een Apple II computer met op het scherm een groene pixelart-scène uit de game Oregon Trail

Papieren replica van een Amstrad CPC 464 computer met monitor en toetsenbord, ontworpen door Rocky Bergen

Papieren replica van een klassieke IBM Personal Computer met monitor, systeemkast en toetsenbord

Papieren replica van een Sega Master System met controller en een retro televisie waarop het spel Alex Kidd wordt getoond

Papieren replica van een Nintendo Entertainment System met een retro televisie die een tennisspel toont

Papieren replica van een Conion boombox met gedetailleerde knoppen, luidsprekers en een cassette-ingang

📬 Lees onze nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang één keer per maand de beste tips over kunst, cultuur, reizen en lifestyle direct in je inbox.