Muziektips: Man/Woman/Chainsaw, Weezer & Bonobo

Man/Woman/Chainsaw
Man/Woman/Chainsaw. Foto: Charlie & Charlie

Het is weer vrijdag, dus we delen weer onze muzikale tips voor deze week met je. Het mag dan inmiddels hoogzomer zijn en voor heel veel mensen vakantie, maar muziek blijft altijd een rol spelen. Mocht je weten wat je moet luisteren, dan kun je altijd onze playlist op Spotify aanzetten. Of blijven lezen, het mag dan wel komkommertijd zijn, we hebben toch weer wat leuke ontdekkingen.

Album van de week: Man/Woman/Chainsaw

Met een bandnaam als Man/Woman/Chainsaw val je natuurlijk lekker op. Vandaar dat we de band een paar jaar geleden in de gaten kregen, Zeker nadat bleek dat de muziek reuze interessant is én dat de band onderdeel is van de zogenaamde Windmill Scene uit Londen. Een band om in de gaten te houden dus. Nu is er het debuutalbum van het jonge zestal en hieruit blijkt dat de beloftes worden ingelost. Vanaf ongeveer de eerste seconde speelt Man/Woman/Chainsaw al hun troefkaart uit: de belangrijke aanwezigheid van de viool in hun noisy indierock. Ook valt op dat de band niet alleen kan rocken, maar ook gast terug durft te nemen. Brutaal en met 12 sterke liedjes op zak eist Man/Woman/Chainsaw een plek in de spotlights op. Die kunnen ze van ons zeker krijgen.

Weezer

Niet bang voor een beetje zelfspot geeft Weezer precies wat de mensen van ze willen: een liedje dat klinkt als de muziek van hun geliefde Blue Album. De videoclip laat mooi zien hoe de band zichzelf niet echt serieus neemt, maar tegelijkertijd wel met een prima liedje komt.

Carly Rae Jepsen

Don’t Leave Me on the Dance Floor is de derde single van Carly Rae Jepsens laatste album Day and Night. Wij horen een heerlijk popnummer waar de invloed van ABBA in is te horen.

Amyl and The Sniffers

We worden altijd enthousiast als bands die we goed vinden iets uit gaan brengen in de bioscoop. In het geval van Amyl and The Sniffers is dat een intiem optreden in het El Coyote Mexican Restaurant in LA. Daar speelden ze countryversies van hun eigen nummers. Helaas zijn de screenings van de film Truth or Consequence niet gepland in Nederland. Gelukkig komt de muziek ook uit op vinyl en streaming.

Bonobo & Joy Crookes

Bonobo heeft een neusje voor het zoeken van getalenteerde gastvocalisten. Dit keer is het Joy Crookes die een stevige stempel weet te drukken op het liedje Always on Your Side. Op 11 september verschijnt het nieuwe album van Bonobo. Daarop horen we naast Joy Crookes ook bijvoorbeeld Arooj Aftab en Nilüfer Yanya.

📬 Lees onze nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang één keer per maand de beste tips over kunst, cultuur, reizen en lifestyle direct in je inbox.