Het wankele evenwicht in de fotokunst van Csilla Klenyánszki

Csilla Klenyánszki

Het was volgens de Hongaarse fotograaf Csilla Klenyánszki vooral een grote dosis geluk dat deze opvallende beelden zijn gelukt. Met heel veel geduld en precisie kreeg zij het voor elkaar om alledaagse voorwerpen in onalledaagse situaties te rangschikken. De titel van deze specifieke fotoserie is dan ook niet voor niets Good Luck. Het is verbazingwekkend om te zien hoe schijnbaar willekeurige objecten uit het huishouden in een perfecte balans met elkaar zijn gebracht.

De uitdaging van de uitvoering

Niet alleen het daadwerkelijk bouwen en het zorgen dat het wankele evenwicht bewaard bleef was een flinke opgave. Het lastigste was misschien wel dat de constructie precies zo lang overeind moest blijven staan dat Csilla de tijd had om er de juiste foto van te maken. Ze gebruikte hiervoor hele simpele dingen zoals sponzen, borden en vers fruit. Voor het creëren van dit soort delicate en tijdelijke installaties heb je absoluut een vaste hand en enorm veel concentratie nodig.

Van woonkamer tot fotostudio

De maker van deze reeks is oorspronkelijk geboren in de Hongaarse stad Boedapest, maar woont en werkt tegenwoordig in Nederland. Vaak gebruikt ze haar eigen woning als werkruimte om nieuw beeldmateriaal te creëren. Omdat de zwaartekracht ieder moment weer de controle over kan nemen, duurt het bestaan van de sculpturen meestal niet langer dan een paar seconden. Gelukkig zijn de gemaakte foto’s voor altijd en blijven deze unieke momenten dankzij de grote inspanningen van de fotograaf permanent zichtbaar voor het publiek.

Csilla Klenyánszki

Csilla Klenyánszki

Csilla Klenyánszki

Csilla Klenyánszki

Csilla Klenyánszki

Csilla Klenyánszki

Csilla Klenyánszki

📬 Niets missen van Mixed Grill?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang één keer per maand de beste tips over kunst, cultuur, reizen en lifestyle direct in je inbox.