Kunstenaar Anish Kapoor is een samenwerking aangegaan met cognachuis Rémy Martin. Het resultaat is een unieke gelimiteerde versie van de Rémy Martin XO. Deze bestaat uit een karaf en een exclusief kunstwerk.
De karaf is gebaseerd op de klassieke fles van de Rémy Martin XO, maar dan met slimme aanpassingen die de karaf een bijzonder uiterlijk geven. Hierbij is als basis de originele glasmal voor de XO-flessen gebruikt. Het oppervlak aan de voorkant is echter, in tegenstelling tot de reguliere fles, glad en buigt door naar de achterkant die op klassieke wijze gebogen is. Dit zorgt voor een mooie lichtinval en een uitvergroting van de kenmerkende zonnevorm. Een nieuwe koperen flessenhals en stop maken het ontwerp van de kunstenaar compleet. Al met al is deze limited edition een uniek verzamelobject.
Anish Kapoor: “Ik heb samen met de ontwerpers aan het design van de karaf gewerkt, en we hebben daarbij goed naar de drank en hoe deze functioneert gekeken. Ik kende deze drank oorspronkelijk van mijn vader en heb die in de loop der jaren vanuit mijn verleden meegenomen, zodat de drank duidelijk en echt aanwezig is in de karaf. Ik heb met het ontwerp gespeeld en besloten om het veel eenvoudiger te maken.”
Naast het herziene ontwerp van de Rémy Martin XO-fles heeft Anish Kapoor ook een bijpassend kunstwerk gemaakt. Deze past in de lijn van een serie recent werk van de kunstenaar, waarbij hij werkt met spiegels, holle oppervlakken en een veelheid aan kleuren. In dit geval zijn deze geïnspireerd door alle tinten van Rémy Martin XO eaux-de-vie, variërend van bleek goud tot donker amber, zorgvuldig gemengd en vervolgens geduldig gerijpt in Franse eiken vaten en in de loop der tijd gebruind in de duisternis.
Anish Kapoor: “Ik begon na te denken over een werk dat naast de Rémy Martin-fles zou staan. Het heeft een stralende aanwezigheid, die je door alles heen ziet. De kleur is de meest directe manier om dat te weerspiegelen. Ik wilde deze overpeinzingen terug laten komen in het design. Het is een vloeistof en als het licht verandert, verandert de vloeistof ook. Maar de holle spiegel vangt de reflecterende kwaliteiten perfect.”
De Rémy Martin XO x Anish Kapoor limited edition is vanaf april 2025 verkrijgbaar in een formaat van 70 cl bij geselecteerde verkooppunten voor een adviesprijs van € 229,99. Rémy Martin XO is het icoon van het huis, een uitzonderlijke mix van honderden eaux-de-vie afkomstig uit de twee meest centrale crus van de Cognac-regio: Grande Champagne en Petite Champagne. De smaak kenmerkt zich door een breed palet aan smaken: van frisse passievrucht tot gekonfijte sinaasappel en van hazelnoot tot cacaoboon.